Neviete si uvariť ani vajíčko?
Tak tu ste správne.
pomoc@neviemvarit.sk

Deti a kuchyňa

Verím že kuchyňu (aj zvyšok bytu) máte dobre zabezpečenú proti úrazom detí. Návodov ako to urobiť je dostatok a preto sa touto záležitosťou nebudem zaoberať.

V žiadnom prípade malé deti nesmú byť s vami v kuchyni pri varení. Ako úplný začiatočník sa budete musieť sústrediť len na varenie a na to aby ste si pri ňom neublížili. Kuchyňa je rizikovejšie pracovisko ako sa na prvý pohľad zdá.

Využívajte čas keď spia, využívajte manžela (manželku), susedu, používajte ohradky na hranie alebo priestorové zábrany. Po dovarení zabezpečte aby sa nedostali ( nevyštverali, nestrhli s obrusom na seba) k horúcej polievke, pekáčom, panviciam alebo platniam sporáka. Horúci olej prelejte do bezpečne uzatvárateľnej kovovej nádoby napr. do kovového obedára. Ak máte rúru vybavenú detskou poistkou môzete ho nechať vychladnúť aj v nej. Dôkladne prezrite kuchyňu, či ste po varení nenechali nič, čo by mohlo spôsobiť úraz vášho dieťaťa. Tak ako sa budete učiť variť, učte sa aj tomuto. Nepríde to len tak samé od seba, denne si to musíte pripomínať - veď ide o to najcennejšie čo máte.